test

.

Kripto Piyasa Değeri İki Haftada 500 Milyar Dolar Düştü! İşte Detaylar..

Kripto para piyasa değeri iki haftada 500 milyar dolardan fazla düştü. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) hala günlük ölçekte kırmızı bölgede.

Kripto para piyasasındaki manzara flu görünmeye devam ediyor ve Bitcoin 55.000 doları aşmak için geriliyor. Altcoinler de ise durum farklı değil, Ethereum 4.000 doların altına düşmeye yakınken, Polkadot bir günde %6 daha değer kaybetti.

Bitcoin 55 Bin Doların Altında Kıvranıyor

Kripto para birimi, belki de yeni bir COVID-19 varyantının korkularının yol açtığı ani bir fiyat düşüşünden önce, Cuma günü belki de yatırımcıları şuan için memnun edecek 60.000 dolar bölgesine meydan okumuştu.

Sadece birkaç dakika içinde, varlık 6.000 dolardan fazla değer kaybetti ve 53.500 dolara düştü ve bir saat içinde yaklaşık 400 milyon dolarlık tasfiye (Likidasyon) yaşandı.

Yaşanan bu düşüş, Eylül ayından bu yana gerçekleşen en ciddi fiyat düşüşü oldu. O zamandan beri, BTC bir miktar tabanı kurtarmaya çalıştı ve hatta birkaç kez 55.000 doları aştı, ancak tekrardan aşağı yönlü hareketine devam etti.

Yazının yazıldığı sırada Bitcoin 54.000 doların biraz üzerinde işlem görüyor ve piyasa değeri 1 trilyon doların altına düşmeye oldukça yakın.

Kaynak: TradingView

Altlar Tekrar Kırmızı Mum Yakıyor

Bitcoin’e benzer şekilde, çoğu alternatif kripto para son birkaç gün içinde ciddi şekilde düşüş yaşadı. Örneğin Ethereum, düzeltme sırasında 4.000 dolar seviyesine gerilemeden önce 4.500 doların üzerinde işlem görüyordu.

4.200 dolarlık direnci kırmak için başarısız bir girişimden sonra, ikinci en büyük kripto para Ethereum yazının yazıldığı sırada 4.000 doların biraz üzerinde işlem görüyor.

İlk 100’de yer alan önemli altcoinlerin geri kalanı da benzer bir durumda. Binance Coin (%-3), Solana (SOL) (%-4.5), Cardano (ADA) (%-4), Ripple (XRP) (%-4), Dogecoin (%-3.5), Avalanche (AVAX)(%-4) ve Crypto.Com Coin (CRO) (%-4.5) hepsi kırmızı.

Bununla birlikte, Polkadot (DOT) ise bir günde en çok değer kaybettiği gününü yaşadı. Başka bir %6’lık düşüş, DOT’u 33 dolar seviyesine geriletti.

CoinGecko verilerine göre, yazının yazıldığı sırada kripto para piyasa değeri 2,5 trilyon doların biraz üzerinde. Bu, ilk kez 3 trilyon doları aştığından bu yana birkaç hafta içinde 500 milyar dolardan fazla düştüğü anlamına geliyor.

Bizleri TwitterInstagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!

Gundemcoin'in ifade ettiği görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların yapacakları işlemler tamamen kendi sorumlulukları altındadır. Yapacağınız alım ve satım işlemlerinin tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu unutmayın. Gundemcoin, herhangi bir kripto parayı veya yatırım aracını tavsiye etmez veya ön plana çıkarmaz. Paylaştıklarımız ve kaleme aldıklarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Öne Çıkan Başlıklar